Města a městečka v okolí PDF Tisk Email

Je turistickým východištěm na Českomoravskou vrchovinu.

Centrum Pelhřimova bylo v roce 1969 vyhlášeno městskou památkovou zónou. Město je známé nejen jako středisko rozsáhlé bramborářské oblasti, ale také jako město rekordů a kuriozit. Proslavilo se také natáčením oblíbeného sci-fi seriálu režiséra Oty Hofmana Návštěvníci.

Pokud budete chtít navštívit Pelhřimov, nenechte si ujít:

Muzeum rekordů a kuriozit se zajímavou expozicí, a např. také tzv. "Nábřeží rekordů a kuriozit" - upravená nábřežní stezka podél potoka Bělé s informačními panely věnujícími se různým zajímavým rekordům. Stezka končí v Domě dobrých dnů, kde je umístěna expozice Zlaté české ručičky - Unikáty ze sirek.

Dalším cílem Vaší turistické výpravy, která zaujme nejen děti, je Muzeum strašidel - unikátní expozice strašidel, vyskytujících se na Vysočině. Exponáty jsou převážně z vosku a ve skutečné velikosti. Muzeum najdete v prostorách sklepení Purkrabského domu čp. 17 na Masarykově náměstí.

Milovníci českého filmu mohou zavítat do Síně Lipských aneb Prvního českého MÚZYa, které mapuje umělecký přínos slavné herecké rodiny.

Zájemce o historii zaujme Muzeum Vysočiny Pelhřimov s expozicí historie Pelhřimovska.

Královské město Pelhřimov oplývá mnoha objekty postavených v rozličných stavebních slozích, se kterými návštěvníky seznamuje naučná Stezka po stavebních slozích. Východiskem je Šrejnarovský dům čp. 10, je možné projít ji individuálně, s pomocí zvukového průvodce nebo si objednat průvodcovskou službu.

Nádherný výhled na město i okolní krajinu umožňuje Vyhlídková věž kostela sv. Bartoloměje. Celkem 135 schodů je možné zdolat i s kozami rekordmankami Rózou a Rézou, které byly návštěvníky věže vyneseny již do výšky nad 180.000 m.n.m.

Aktualizováno Úterý, 14 Červen 2011 14:33
 
banner.gif, 49kB
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat